SketchUp

Öğrenci, Öğretmen ve Eğitim Kurumları İçin 3 Boyut

SketchUp Pro 2017

Bilgiye daha çok, teknolojiye daha az yatırım yapın

SketchUp, güçlü, çok yönlü ve herkes için erişilebilir olmak için oluşturulmuştur. SketchUp Pro'nun çoğu ders kitabından daha ucuz olması için eğitim indirimleri sunuyoruz.

Laboratuvarlarınızı ışık hızında çalışır duruma getirin

SketchUp Pro'yu yüklemek ve ağ içinde olan bir okul laboratuvarında ya da dizüstü programında çalıştırmak kolaydır; Okulunuzda Pro gücünü kullanın, çarçabuk.

Her iş kolu için 3 Boyut

SketchUp Pro -adını siz koyun- binalar, manzaralar, planlama, inşaat, üretim tasarımı, oyun tasarımı, mühendislik içindir. 3B bir projenin bir parçası haline geldiğinde, öğrencilerin nasıl düşünmesi ve sorunları nasıl çözmesi gerektiğinin de bir parçası haline gelir.

Ders programına odaklanın, yazılıma değil

SketchUp Pro'yu öğrenmek kolaydır, bu nedenle öğrenciler ve öğretmenler onu kullanmak için daha fazla, CAD karmaşıklığı yüzünden kafalarını bir yere vurmak için daha az zaman harcarlar.

Profesyonel beceriler geliştirin

Öğrenciler SketchUp Pro'yu öğrendikleri zaman, tasarlamayı ve dünya çapında tüm sektörler ve profesyoneller tarafından kullanılan bir platform ile iletişim kurmayı öğrenirler.


SketchUp

SketchUp Pro'yu kim kullanır? Herkes.

Şimdi sayacağımız sektörlerdeki yüzbinlerce profesyonel (derin bir nefes alın) mimari, inşaat, mühendislik, ticari iç mekanlar, hafif yapı, peyzaj mimarlığı, mutfak ve banyo tasarımı, kentsel planlama, oyun tasarımı, film ve sahne tasarımı, ahşap işleri ve başka pek çok alanda SketchUp Pro'yu her gün ve sürekli kullanmaktadırlar. O, karmaşık ve pahalı CAD yazılımlarının çok amaçlı panzehiridir.

3B modelleme hakkında düşünmenin daha akıllı yolu

SketchUp Pro süper güçleri olan bir kalem gibidir. Çizgiler ve şekiller çizerek başlayın. Yüzeyleri iterek ve çekerek 3B biçimlere dönüştürün. İstediğiniz bir şeyi yapmak için çekiştirin, kopyalayın, çevirin ve boyayın. Daha da ilerisi mi? Modellemeyi CAD ve arazi verisinden, fotoğraflardan ya da el çizimlerinden başlatın. Özel davranış ve niteliklere sahip modeller oluşturun. SketchUp Pro tam istediğiniz biçimde kolay kullanılabilen ve güçlü bir üründür.

SketchUp
SketchUp

LayOut kullanarak modellerinizi çizimlere dönüştürün

Her projenin belirli bir aşamasında, modelinizi göstermek için bir çizim seti oluşturmanız gerekir: planlar, kesitler, cepheler, perspektifler. SketchUp Pro içerisinde bulunan LayOut, model görüntülerini sayfalara yerleştirmenizi, çizim ölçeklerini seçmenizi, çizgi kalınlıklarını ayarlamanızı, ölçü, bağlantı ve grafikler eklemenizi sağlar. Modelde yapacağınız değişiklikler LayOut içerisinde otomatik olarak güncellenirler. Zamanı geldiğinde, PDF’ler, resimler ve CAD dosyaları gönderebilirsiniz.

Hızlıca iyi kullanıcı olun.

SketchUp'ın kullanıcı dostu ve hataları hoş gören bir 3B modelleme yazılımı olarak bilinmesinin bir nedeni var: kolay kullanımı işlevsellik uğruna feda etmiyoruz. İçeriğe yönelik kullanışlı ipuçları, yeni başlayanlar için özel öğretmen paneli ve geniş çevrimiçi kaynakları ile, yardım her zaman hazırdır. Ve her olasılığa karşı, her SketchUp Pro lisansı, bir yıllık ücretsiz teknik destek içerir.

SketchUp
SketchUp

Hiçbir yazılım tek başına yeterli değildir.

SketchUp Pro'yu, mevcut iş akışınızın içinde hemen yerini alacak biçimde geliştirdik. Azıcık alfabe çorbası için hazır mısınız? DXF, DWG, 3DS, DAE, KMZ, TIF, JPG, PNG ve birkaç diğer formatta içeri veri aktarma özellikleri ile, çizimleri, modelleri ve istediğiniz görüntüleri içeriğinizin içine alabilirsiniz. SketchUp Pro tüm bu formatlarda ve ayrıca PDF, OBJ, FBX, XSI, VRML, MP4, WEBM ve AVI formatlarında dışarı veri aktarabilir.

Slaytlar sıkıcıdır. Sunumuzu SketchUp Pro ile yapın.

Sahneler, modelinizdeki farklı bakış açılarını istediğiniz anda ekrana getirebilmenizi sağlar. Biçemler çalışmanızın kesin, taslak ya da ikisi arasında görünmesini sağlayacak sonsuz görsel efekt kullanmanızı sağlar. Kesit düzlemleri, kesit görünümler oluşturmak için modeller üzerinden dilimler oluşturur. Tam ekrana geçin, gezinin, etiketler ekleyin ve gezinti canlandırmaları oluşturun. Sunumunuzu SketchUp Pro'dan gerçekleştirin ve her zaman istediğinizi alın.

SketchUp
SketchUp

Bolca model ve eklenti.

Tasarlamakta olduğunuz oda için özel bir sandalyeye mi gereksiniminiz var? Garajınız için bir lamba? Hayvanat bahçeniz için bir gergedan? Dünyanın en geniş ücretsiz 3B içeriğini sağlayan SketchUp'ın 3B deposu içinde gereksinim duyacağınız neredeyse her şeyi bulabilirsiniz. Ve, ek araçlar ve özellikler sağlayan eklentilere erişim için, sağladığımız yepyeni "Extension Warehouse" özelliği, eklenti nirvanasına biletinizdir.

Yalnızca tasarlamayın. Analiz edin.

SketchUp Pro, yeryüzünde verilen herhangi bir konum ve herhangi bir zaman ve tarihte, gölgelerin nereye düşeceğini doğru olarak öngörebilir. Modelinizdeki herhangi bir yerden bakıldığında ne göreceğinizi size tam olarak gösterebilir. Bir yüzey ya da malzemenin alanını ya da kapalı bir 3B nesnenin hacmini duyarlı olarak hesaplar. Nesnelere nitelikler atamanızı sağlayarak, bu yararlı veriyi içeren listeler ve raporlar almanızı sağlar.

SketchUp
SketchUp

Bir içerik dünyası - abartısız.

Yaklaşık iki dakika içinde, bir anda bir kilometre kare olacak biçimde, dünyanın herhangi bir bölümünü, SketchUp Pro modelinizin içine aktarabilirsiniz. Ücretsiz olarak, havadan çekilen görüntüleri, 3B arazi modeli ve kesin duyarlı gölge çalışmaları için enlem ve boylam verilerini elde edersiniz. Buradan, alan içeriğini oluşturmak için önceden oluşturulan bina modellerini alabilir ve gereksinim duyacağınız başka şeyleri modellemek için "Google Maps Street View" görüntülerini kullanabilirsiniz.

Her şey için bir yer ve her şey yerli yerinde.

Anneniz her zaman söylemiştir; 3B modellemede başarının anahtarı düzenli ve organize çalışmaktır. Modellerinizi üzerinde rahat çalışılacak ve sunulacak biçimde oluşturun. Geometrinizi, mantıksal parçalar içine bölmek için gruplar ve bileşenler kullanın. Katmanlar, modelinizin büyük parçalarını ayrıştırmak için çok kullanışlıdır ve "Outliner" her şeyi bir kerede görmek için kullanılan bir yöntemdir.

SketchUp